Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Gönül Köprüsü

Beşerî ve ahlaki değerlerimizi “bir yana” bıraktığımızdan beri insanlık çok şey kaybetti, kaybetmeye de devam ediyor. Dünyada bugün kan, gözyaşı ve kaos varsa; bu, sevgi, merhamet ve adaletin o topraklar üzerinden yitip gitmesinden kaynaklanıyor.

Biz; ecdadımızın öğretisiyle sevgi, saygı, merhamet, hoşgörü ve adaletin çocuklarıyız. Atalarımız bu coğrafyada yüzyıllardır insanlığın ortak değerlerinin taşıyıcısı oldu, başka diyarlara da barış ve hoşgörüyü götürdü.

Yani, mazlumun elinden biz tuttuk, yetimin başını her zaman biz okşadık. Biz, üzerine güneş doğan bir medeniyetin evlatlarıyız. Şimdi o miras bizim omuzumuzda.

Bugün temel insani değerlerimizi yeniden diriltmek, ayağa kaldırmak, ete kemiğe büründürmek tarihin omuzlarımıza yüklediği koca bir yüktür. Bu yükü kaldırabilecek tarihi tecrübeye sahip olduğumuzun bilinciyle hareket etmekteyiz.

Atalarımıza yaraşır torunlar olmak arzusundayız.

İşte bu sorumlulukla Yönetim Kurulu Üyesi değerli arkadaşlarımız ve derneğimize gönül veren dostlarımızla birlikte “gönülden gönüle köprü kurmak” için yola çıktık. Amacımız milli ve manevi değerlerimize yaslanarak yola revan olmaktır. Daha güzel ve yaşanabilir bir dünya için önceliklerimiz sevgi, saygı ve hoşgörü gibi insanı yücelten değerlerdir.

Bizler, toplum içerisindeki farklılıklarımızı zenginlik olarak görmekteyiz. Bir sanat, farklı renkler ve bu renklere ait çeşitli tonlarla ortaya çıkmaktadır. Sanat yapıtını o yüzden severiz. Farklılıklarımızı budamadan, kardeşler olarak insanlık serüvenine katkıda bulunmamız gerekiyor.

İnsan, yaratılış gereği sosyal bir varlıktır. Farklı kültürel kodlara sahip olsak da sevincimiz ve hüznümüz bir, gözyaşımız aynı renktir.

Yunus derki;

“Gelin tanış olalım,
Sevelim, sevilelim”

Sevgiye, saygıya, barışa, kardeşliğe, mutluluğa, huzura kısaca güzele dair ne varsa köprü olmaya devam edeceğiz.

Bu topraklara güzel tohumlar ekeceğiz. İyiyi, güzeli, dostluğu yine yeniden dirilteceğiz.

Merhamet, adalet, dostluk, bu verimli topraklarda yeniden boy verecek.

Hep birlikte geçmişimize sahip çıkıp, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak, geliştirerek, bu toprakların huzurunu geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gönül huzuruyla emanet edeceğiz.

Mutluluklar paylaştıkça artar, acılar paylaştıkça azalır. Bu yüzden dernek olarak amacımız; insanların gönlüne dokunmak, kalpler arasında köprü tesis etmektir.

Benden evvel Uluslararası Köprü Derneği’nde görev alan Kurucu Başkanımız Dr. Ömer Faruk Taner ile bu kutsal görevi kendisinden devraldığım Şerife Er ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış değerli yol arkadaşlarıma gösterdikleri fedakârlık için çok teşekkür ediyorum. Teslim aldığım bu bayrağı, ekip arkadaşlarımla beraber daha yükseğe çıkarmak için çalışacağız.

Saygılarımla,
Av. H. Mehmet Baykurt